EARLY BOOKING !!!
-15% попуст за уплати до 30.09.2020 

* Цените се со вкалкулиран попуст


 

Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец.
Капацитет: 250 стандардни соби, 11 делукс соби и 4 сјута.
Хотелски содржини: конгресен центар со 8 хали, а ла карт ресторан, панорамски ресторан, лоби бар, спорт бар, бар на базен, ноќен бар, дискотека, затворен базен, сауна, солариум, парна бања, ладен базен, фитнес, куглана, билијард, пинг понг, фризер. 
Опременост на собите: мини бар, директен телефон, сателитска ТВ купатило со бања, фен, балкон.


 РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -15 % за уплати до 30.09.2020г, -10% за уплати до 10.11.2020г. 
2) 5=4, 6=5, 7=6 за пристигнувања во период 02.01-15.01.2021 и 07.03-31.03.2021 се валидни само после ЕБ! Гратис ноќевањата се калкулираат по пониската сезона. Попустите НЕ се комбинираат.


Во цената е вклучено:
- Користење на базен.

Во цената НЕ е вклучено:      
- Туристичка такса за престој  1€ од ден за возрасен и 0,5 € за деца (2-12г)
- Доплата за новогодишна вечера (задолжителна) 45 € возрасен, 30 € дете (2-12 г.) 
- Доплата за Божиќна вечера (не задолжителна) 27 € возрaсен , 20 € дете (2-12г)

Минимум престој 5 ноќевања во периодот 26.12-01.01.2021, за останатиот период миним 3 ноќевања престој.
Максимален број на лица:  DBL 2+1

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

d

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.