EARLY BOOKING !!!
-10% попуст за уплати до 31.10.2020

* Цените се со вкалкулиран попуст


 
Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец на 20 метри од ски лифтовите
Капацитет: 24 стандардни соби, 19 делукс соби, 11 јуниор сјута, 12 луксузни сјутови, 
Хотелски содржини: затворен паркинг во хотелот (36 коли), внатрешен базен, конференциска сала, фитнес, фризер, џакузи, масажи, лоби бар, сауна, парна бања, руска бања, тропски тушеви, спа капсула, спа центар, а-ла-карт ресторан, меана, гурмет ресторан, бугарски ресторан, пиано бар, виски бар,
Опременост на собите: централно греење, купатило со бања, балкон, лцд телевизор, телефон, минибар, сеф. Фен.

ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020


РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ: 
1) -10% за уплати до 31.10.2020. Попустот се пресметува на основната цена. Промени не се дозволени за сите резервации направени со ЕБ!
2) 7=6 за престој во период 01.12-20.12.2020  & 08.01-12.02.2021 & 07.03-09.04.2021.  Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите НЕ се комбинираат и истите се валидни после ЕБ!


Во цената е вклучено:
Користење на базен , фитнес, сауна, парна бања,релакс зона,контраст туш.             


Во цената НЕ е вклучено:  
           
Туристичка такса за престој  1€ од ден за возрасен и 0,5 за деца ( 2-12г.)  
Доплата за Новогодишна вечера (задолжителна) 80€ / возрасен, 40€ / дете
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) на 25.12.2020, 35€ / возрaсен , 15€ / дете 
 
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 31.12.-02.01.2021
Минимум престој 3 ноќевања за цел период

Максимален број на лица: DBL (2+1) , Junior Suite (2+2), Standard Suite (2+2)              
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено. 

d

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.