EARLY BOOKING !!!
-10% попуст за уплати до 31.10.2020

* Цените се со вкалкулиран попуст


 

Локација:
на 1200 метри од центарот на градот
Капацитет: 16 соби, 25 јуниор апартмани и 10 апартмани
Хотелски содржини: ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, велнес, физикална терапија, фитнес, масажа, сауна, интернет, факс, сеф, менувачница, ски остава, ски градинка.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, сеф, бања со туш, фен, централно греење, клима уред. Некои соби имаат балкони. Јуниор апартманите имаат спална соба, одделена од дневниот престој со витрина за ТВ. Апартманите имаат една спална соба и дневна и бања со када.


ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020


РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1) -10% за уплати до 31.10.2020. Попустот се пресметува на основната цена. Промени не се дозволени за сите резервации направени со ЕБ!
2) 7=6 за престој во период 01.12-20.12.2020  & 08.01-12.02.2021 & 07.03-09.04.2021.   Гратис ноќевањата се калкулираат по пониска сезона. Попустите НЕ се комбинираат и истите се валидни после ЕБ!

Во цената е вклучено:
Kористење на базен , сауна, парна бања, фитнес, транспорт до гондола, интернет и паркинг.

Во цената НЕ е вклучено:
        
- Туристичка такса за престој  1€ од ден за возрасен и 0,5 за деца ( 2-12г.)
- Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна) 50 € / возрасен, 25 € / дете
- Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна 25.12) 25 € / возрaсен , 12 € / дете
 
Минимум престој 5 ноќевања во периодот 31.12.-02.01.2021
Минимум престој 3 ноќевања за цел период

Максимален број на лица: DBL (2+0), JUNIOR SUITE 1 спална (2+2), STANDARD SUITE  (2+2) 

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

d

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.