Локација: се наоѓа на неколку минути пешачење од гондолата и од центарот на Банско
Капацитет: 100 соби
Хотелски содржини: ресторан, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, бесплатен трансфер до гондола , 24 часа рецепција, просторија за багаж, лифт, сервис за перење и пеглањ, факс, фотокопир
SPA & Wellnes: парна бања, сауна, камена бања, салони за масажа, спа и арома терапи, солариум, внатрешен  базен и фитнес центар.
Опременост на собите: сеф, бесплатен Wi Fi интернет, сателитска ТВ


 НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ :


Во цената е вклучено:
- WI-FI, џакузи, користење на базен, сауна, арома сауна, парна бања, детски клуб, транспорт до ски гондолата.

Во цената НЕ е вклучено:      
- Туристичка такса за престој  1 € возрасен и деца 2-12г. на ден.
- Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 70€ / возрасен, 40€/ дете ( 2-14 г.)
- Доплата за Божиќна вечера ( не задолжителна ) 20€ / возрсен , 10€ / дете (2-14 г)

Максимален број на лица: DBL eco 2+0), DBL std (2+0), Studio (2+1),  App 1 спална ( 2+2 ), APP 2 спални (4+2)
Минимум престој 5 ноќевања во периодот:

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

GALLERY