Локација: веднаш до Гондолата
Капацитет: 110 делукс соби, 22 егзекјутив клуб соби, 17 апартмани јуниор, 7 апартмани делукс, 3 алпски свити
Хотелски содржини: главен ресторан “Gallery”, италијански ресторан “Coma Prima”, суши бар, лоби бар, Bella Vista лонџ, витамин бар, егзекјутив клуб, СПА и велнес центар, затворен базен, сауна, Џакузи, парна бања, солариум, фитнес, менувачница, ски остава, безжичен интернет, занимална соба за деца.
Опременост на собите: делукс собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, бањарка, клима уред, греење, сеф, бања. Егзекјутив клуб собите се попространи со дел за трпезарија и ги користат услугите од Егзекјутив клубот кое вклучува и рано пријавување и доцно одјавување на собите. Јуниор апартманите имаат дневна и спална соба, опремени искто како собите. Делукс апартманите се попространи од јуниор апартманите со спална и дневна соба и работен кабинет исто опремени. Алпските свити се за клиенти кои бараат највисок квалитет и комфор. на површина од 80 м2 гостите на располагање имаат бања и одвоен туш, приватна сауна, Џакузи, покрај стандардната опременост.

ПОРАДИ РЕНОВИРАЊЕ, ХОТЕЛОТ ПОВТОРНО ЌЕ ПОЧНЕ СО РАБОТА НА 22.05.2020...

ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD). 

Во цената е вклучено : користење на внатрешен и надворешен базен, фитнес, финска и био сауна, 2 вида на парни бањи , арома бања, снежна соба, детски клуб,  WiFi интернет, ски остава.
Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса за престој,  1 € возрасен и деца 6-12г. на ден.
Community tax, 0,67 € возрасен и деца 6-12 на ден
Доплата за вечера HB за возрасни и деца (6-12 год.) е задолжителна во период 27.12.2017-09.01.2018.
Доплата за новогодишна вечера ( задолжителна ) 125€ / возрасен, 62,5€/ дете ( 6-12 г.) Цените не вклучуваат пијалоци.
Доплата за Божиќна вечера ( задолжителна ) 65€ / возрсен  32,5€ / дете ( 6-12 г) Цените не вклучуваат пијалоци.
Максимален број на лица: DBL ( 2+1 ) , Junior Suite(3),  Suite Deluxe & Alpine (2+2)

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.