СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
за резервации до 26.09.2020


  

Положба:
лоциран е на 150 метри одалеченост од морето и од Ladies Beach, 2км од центарот на Кушадаси и на 25км од Ефес. Комплетно реновиран во 2010 година.
Сместување: 65 соби со поглед на море и градина. Сите соби се опремени со сплит клима уред, сателитска ТВ, бања , телефон, фен и балкон.
Услуга: полупансион (појадок и вечера – шведска маса).
Содржини: ресторани, pool bar, snack bar, фризер, автентичен турски бар, диско, перална, турска бања, сауна.
Плажа: во близина на Ladies Beach
Спорт и забава: надворешен базен со посебен дел за деца.


  РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020 - СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.