Положба: на приватна плажа во рамките на Ladies Beach (женска плажа) на прва линија, на неколку минути возење од центарот на Кушадаси
Сместување: 60 соби опремени со клима уред, бања, телефон, балкон, сателитска ТВ, безжичен интернет.
Услуга: полупансион (појадок и вечера – шведска маса)
Содржини: a la carte ресторан, terrace ресторан, lobby bar, terrace bar, кафетерија, сала за состаноци, рецепција, ТВ соба, рент а кар.
Плажа: песочна плажа Ladies Beach, една од најпознатите плажи во Кушадаси. 
Спорт и забава: организирани забави во terrace bar-от и lobby bar-от, банана, џет ски, парасејлинг, нуркање, кану.
 

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020 - СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено. 

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.