ИНДИВИДУАЛНИ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ЗА КУШАДАСИ

ИЗБОР НА ХОТЕЛИ ЗА ЛЕТО 2020 СО РЕДОВНА ЛИНИЈА НА TURKISH AIRLINESНАПОМЕНИ:
* Понудените пакети се однесуваат за индивидуални аранжмани

* Превозот е со редовна линија Скопје-Истанбул-Измир
* Можност за комбинирање на пакетот со повеќе ноќевања
* Авионски лет со редовна линија има секој ден во неделата
* Расположливоста на слободни места на летот и во хотелите не се гарантирани
* Цените на пакетите се информативни
* Цена на трансфер -> Аеродром - Хотел: 66 € по правец (1-4 лица) / 90 € по правец (5-9 лица)


* ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И КОНКРЕТНИ КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА       
(тел. 3 115 826, 
[email protected]) 


* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море, tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.