ЕКСКУРЗИИ И МЕСТА КОИ ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА ГИ ПОСЕТИТЕ ВО ДУБАИ >>

Разглед на Дубаи
Богат спој на стара и нова архитектура ве оставаат без здив на секој чекор.Турата ве води кон прекрасен поглед на Крик во Дубаи, минувајќи покрај историската област Бастакија. Потоа посета на  Форт Ал Фахиди, 225 години, каде градскиот музеј чува вредна архива од историјата на Дубаи. Традиционалниот брод Абра ве. Дубаи Крик, во посета на пазарот за зачини и чаршија за злато. На патот кон Бурџ Ал Араб, најлуксузниот хотел во светот, пауза покрај џамијата Jумеира. Турата вклучува и посета на познатите полуостровот Палма, пауза и можност за фотографирање прокрај познатиот хотел  Атлантис.
Dubai Sightseeing Tour | Save 25% & Book For ₹1250 Only

Разглед на Абу Даби
Еден од најголемите производители на нафта во светот и  интересна туристичка дестинација
Гавниот град на Емирати ќе бидете воодушевени од прекрасната величествена џамија на шеикот Зајед, една
од најголемите џамии во светот. Потоа разгледот продолжува низ срцето на градот, Плоштад, истиот е украсен со симболи инспириран од обичаите на оваа земја. По возењето по шеталиштето, ќе посета на етно село. Исто така, ќе имате можност за уживање во шопинг во Марина Мол и получасовна посета на Ферари Светот.
Flights to Abu Dhabi | Turkish Airlines ® | City Guide

Пустински сафари со вклучена вечера 
Незаборавна возбуда на дините од злато,Сафари ви дава можност да ја запознаете пустината на посебен начин. Се прави мала пауза на највисоките дини за да уживате во зајдисонцето  .Во срцето на пустината посета на автентичното село Бедуин,каде можете да најдете сокови, чај, кафе и локална облека. Можете да јавате камили или да се опуштите со наргиле. Вечерта можност за вечера, скара под зeвездите во ритамот на арапската музика и егзотичните танци.
Dubai Desert Safari with BBQ Dinner, Sand Boarding,Camel Ride & 3 ...

Вечерно крстарење
Вечера под месечината и светлата на облакодерите.Поминете една опуштена вечера на традиционален
брод (dhow) со пловење низ Дубаи Марината. Ова е најголемата марина во светот, во која се издига цел град.
Сочинуваат космополитски дух, опуштена атмосфера и светла на современи облакодери
совршена позадина за незаборавна вечера.
 
Dubai Dhow Dinner Cruise

Бурџ Калифа
Погледнете над облаците, од неговата висина од 828 метри, тоа е Бурџ Калифу тешко е да се промаши, највисоката зграда во светот доминира во панорамата на градот, но е реална
големина што најдобро ќе ја доживеете одблизу.
Burj Khalifa, Dubai - Book Tickets & Tours | GetYourGuide.com

Бурџ Ал Араб
Луксуз на најлуксузниот хотел во светот. Доживејте малку луксуз во Бурџ Ал Араб еден  од најпрепознатливите симболи на модерноста  во Дубаи, познат по со својата архитектура.
Discovering the gastronomic experience at Dubai's seven-star Burj ...

Аквавантура- аква парк
Најголемиот и највозбудливиот аква парк на Блискиот исток,  се наоѓа во рамките на хотелот  Атлантис, опфаќа 42 хектари и има најразлични атракции на вода, слајдови,реки, брзаци, бујни тропски предели и пристап до приватна плажа.
 
World's largest Water Park in the World: Yas Water World | Dubai ...

Пливање со делфини
Има ли нешто позабавно од дружење со делфини.Посетата на Делфинскиот Залив ви дава можност да се запознаете и дружете се со делфини. Ве советуваме да ја посетите едукативниот
центар, каде што можете да дознаете повеќе за овие фасцинантни цицачи.
Dolphin Show at the Dubai Creek Park | Leezair

Хеликоптер турнеја
Запознајте го градот од поглед на птица
Оваа спектакуларна турнеја со хеликоптери ви дава можноста да се видат сите модерни чуда на 
Дубаи на посебен начин. Од височина уживате во погледот на прекрасниот брег и плажите,  Бурџ Ал Араб,
Палмата, Џумеира, како и гордоста на Дубаи- Бурџ Калиф.
THE 10 BEST Dubai Helicopter Tours & Helicopter Rides (with Photos ...

Ферари Светот- Абу Даби
Возбуда за целото семејството, навивачите и тркачки фанатици
Овој тематски парк го прави познат по страста, врвната изведба и техничката иновација за која е познат Ферари. Тој нуди уникатни возења, атракции, симулатори и забава за децата.  Рос Формула, најбрзиот ролеркостер во светот, достигнува брзина од 240 км на час. Можете да го испробате на високо-модерни симулатори за трки.
The Unique Ferrari World in Abu Dhabi – Welcome to Golden Sands