Image result for крушево" Image result for тоше проески спомен куќа"


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:
08:00 ч. Поаѓање на групата од паркингот спроти хотел Холидеј Инн во Скопје.
11:30 ч. Пристигнување во Крушево и посета на некој од организираните настани посветени на роденденот на Тоше Проески.
Крушево на 25.01. го одбележува 39. роденден на Тоше Проески, на својот сограѓанин, и македонската и балканска музичка ѕвезда.  Во чест и спомен на Тоше, во градот се организираат повеќе манифестации. Пред сѐ, посета и почит пред неговото вечно почивалиште на Гумење и спомен куќата посветена на него каде секоја година посебно на овој ден се собираат голем број негови фанови од земјава и регионот.
Прошетка низ градот и посета на некоја од знаменитостите.
17:00 ч. Поаѓање назад кон Скопје.


Цена на аранжманот: 600,00 мкд
термин: 25.01.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО: 
- Автобуски превоз на дадена релација
- Придружник на патувањето 

НАПОМЕНА:

- За реализација на аранжманот, потребен е миниум од 50 патници.
- За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и САВАНА