Image result for vrnjacka banja Image result for hotel zepter vrnjacka banja


1 ден 07.12.2019 (сабота) СКОПЈЕ – ВРЊАЧКА БАЊА
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во  04:30 часот. Поаѓање за Врњачка Бања во 05:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Дневно возење со попатни паузи за одмор. Пристигнување во пладневните часови во Врњачка Бања. Пешачки разглед на Врњачка бања: мостот на љубовта, Замокот на културата, Римскиот извор,  Извор Езеро, Замокот Белимарковиќ... Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање.

2 ден 08.12.2019 (недела ) ВРЊАЧКА БАЊА – МАНАСТИР ЖИЧА
Појадок. Организирано заминување на излет до познатиот средновековен манастир  Жича кој датира од првата половина на 13 век, и истиот е подигнат од Стефан Немањаќ и неговиот брат Свети Сава. Враќање назад во хотел. Слободно време за индивидуални активности или одомор и релаксирање во спа центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

3 ден  09.12.2019 (понеделник) ВРЊАЧКА БАЊА – СКОПЈЕ
Појадок. Слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за Скопје во попладневните часови. Пристигнување во Македонија во вечерните часови


Цена на аранжманот: 6.000,00 мкд.


Во цената на аранжманот е вклучено:   
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во хотел Zepter **** на база 2 ноќевања со појадок и вечера
- Бесплатно користење на СПА центарот – базен, сауна, теретана
- Организирани разгледи според програмата
-  Посета на манастирот Жича
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Патничко здраствено осигурување други неспоменати посети и услуги
- Туристичка такса за престој 1,1€  по лице од ноќ

Напомени:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ

- Организатор на патувањето: САВАНА Скопје

GALLERY