НОВА ГОДИНА, МАРИБОРСKO ПОХОРЈE – Марибор, Словенија
Датум: 29.12.2019-05.01.2020
АКЦИЈА 7=6 ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА 
 -10% попуст до 01.11.2019


Цените се дадени по лице од ден за сместување во соба по избор од табелата.
Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1 EUR = 62 MKD)
Попустите за деца и трето лице важат при сместување во соба со 2 возрасни лица.

Задолжителна доплата за Нова Година:
HABAKUK * * * * / * * * * SUP -150 € возрасен, деца од 0-2г.- БЕСПЛАТНО, 2-12г.-50%
BELLEVUE-80 € возрасен, деца од 0-2г.- БЕСПЛАТНО, 2-12г.-50%

Во цената на HABAKUK е вклучено:
Сместување во двокреветна соба за ноќевање со појадок и вечера
Неограничен влез во Wellness - Spa Centar Habakuk: базен со термална вода и сауна,Фитнес, бесплатен WI FI

Во цената на BELLEVUE е вклучено:
Сместување во двокреветна соба за ноќевање со појадок и вечера
Неограничен  влез во Wellness center Bellevue,Фитнес,Бесплатен WI F, паркинг

Попусти:
* деца до 6 години во соба со родители – БЕСПЛАТНО
* деца 6-12 години во соба со родители на основно легло -30%
* деца 6-12 години во соба со родители на дополнително легло -50%
* деца до 6 години во соба со родители на дополнително легло – 15€ вo SUPERIOR соба

Доплати:
* еднокреветна соба 25€ / 20€ во стандард или супериор доплата од ден
* baby cot 9€
* домашни миленици 15€


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.