DABAKLAR HOTEL ****

Kushadasi

 


   
 
Положба: Лоциран е во центарот на Кушадаси, на 250м од гратската плажа, на 25м од Midibusstation, 19км од Ефес, на 60км од Милет и Дидим и на 75км од аеродромот од Измир.
Сместување: располага со 81 соби, 77двокреветни соби 1 за хендикепирани и 3 свити. Сите располагаат со балкон, клима, ТВ, мини бар, телефон, телефон во бања, фен, сеф, сите со поглед кон центарот на градот.
Услуга: HB ( полупансион) – доручек и вечера.
Содржини: Ресторан,конференциска сала, барови (pool, cafe bar), турска бања, сауна, фитнес центар.
Плажа: 250м од гратската плажа.
Спорт и забава: отворен базен со џакузи.

  РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020


 Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)        
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 Author : HB од 19,80 €

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
SAVANA - 24/11/2020
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~