Vila Matijasevic е лоцирана во резиденцијалниот дел на Макарска, на околу 200 метри од прекрасната плажа обиколена од борова шума. Собите се лоцирани на првиот кат, располагаат со сопствен тоалет и кревети за две или три лица. 


СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА !!!
-10% попуст за уплати до 10.07.2020
 


 - Терминитe објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање (термин BUS) или ден на влез во објектите (термин check-in)  
- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (7 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба/студио.    
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Трето возрасно лице на дополнителен кревет: -15%.
- Дете 2-12 години на дополнителен кревет: -25%.
- Дете 0-2 години: бесплатно
- Попустите за деца и за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица
- Доплата за 7 полупансиони (појадок и вечера) во ресторан 110 EUR  / 55 EUR за деца 2-12 год., (со резервација)  
* Услугата полупансион се користи во ресторанот во Хотел Бонаца (се наоѓа во близина на хотел Биоковка)

- Употреба на клима уред (AC*), се доплатува во објектот (каде што е достапно, околу 5€/ден)
 
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во двокреветни соби (со сопствен тоалет) или студио (со тоалет и кујна) на база 7 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот
 
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Туристичка такса за престој:  9 EUR по лице,   4.5 EUR за лица од 12-18 год. и бесплатно за деца до 12 год.
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)
- Други неспоменати услуги во програмата.
 
ЗАБЕЛЕШКИ: 
- За патување со сопствен превоз цената се намалува за 30 EUR по лице
- Само превоз (автобус)  90 €  (за деца 2-12год  45 €) 
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА

ЛЕГЕНДА:
Соба 1/2 (1 двоен или 2 единечни кревети, тоалет), Соба 1/2+1 (1 двоен и 1 единечен кревет или помошен кревет, тоалет), AC* клима уред со доплата, Студио (соба со кујна и тоалет), TV телевизор.

 

GALLERY