Локација: Хотелот е изграден во ориентален стил, сместен во Ras El Sid, во центарот на Hadaba, од аеродромот е оддалечен 18км, a од центарот на Naama Bay 7km.
Сoби:  Хотелот има 160 соби во двокатни згради, распоредени околу базенот. Сите соби се климатизирани и опремени со купатило, фен, сателитска телевизија, телефон, сеф, минибар и балкон.
Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот има 3 барови, продавница за сувенири. Wi Fi конекцијата е со доплата.
Спорт и забава:  Гостите на располагање имаат базен, СПА и фитнес центар, џакузи, сауна, детски базен и мини клуб.
Плажа:  Хотелска приватна плажа на 400м од хотелот до која има бесплатен шатл автобус.


 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.