Локација: Хотелот се наоѓа на 13 км од аеродромот и центарот  на  Анталија.
Сместување: Хотелот располага со 586 тематски дизајнирани и модерно опремени соби, кои на гостите на хотелот би им пружиле елитен, релаксирачки и незаборавен одмор. Собите се опремени со доста конфортни кревети, централна клима, балкон, плазма телевизор, сателитска ТВ, мини бар, бесплатен WI-Fi.
Услуга:  UAI
Плажа: Хотелот  се наоѓа на 5 минути пешачење од песочните плажи на Анталија.
Содржини: Хотелот поседува еден главен ресторан, 3 а ла карт ресторани (рибен ресторан, италијански, турски,снек ресторан “Stella”  )  и 9 барови. Во склоп на хотелот се наоѓаат 5 базени, од кои еден е Олимписки кој се загрева во текот на зимскиот период ,еден  со полуолимписки димензии  , еден базен со тобогани, и еден детски базен, конференциска сала WI-FI . Исто така хотелот нуди забава и за најмалите гости , Тini Kids Club – от нуди незаборавна забава за деца од 04-12 години.
Спорт и забава: Хотелот за своите гости нуди разни активности како: спа центар, аеробик, сауна, турска бања, масажа, теретана, сервис за перење алишта, хемиско чистење, лекарски услуги, разни спортски активности, како: одбојка и фудбал на плажа, куглање, тенис, кошарка, дискотека, аниматорски програми, како и разни забави со музика во живо.
Спа ценатар: Хотелот поседува и спа центар кој на своите гости им нуди незаборавно искуство исполнето се релаксација мир и тишина. Овој спа центар на располагање ви нуди : внатрешен базен со површина од  300 м2 , 1 мал детски базени со температура од 20,25,30 степени целзиусови, сауна со вулкански камења, традиционална турска бања и егзотични  комори за релаксација , масажи и сл.


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


Во цената е вклучено:
Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување – услуга: Ultra All Inclusive
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

GALLERY