Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Хотелот се наоѓа во заливот Sharks Bay со поглед кон островот Тиран. Од аеродромот е оддалечен 6 км, и 7 км од заливот Naama Bay.
Сoби: Хотелот има вкупно 520 соби. Сите соби се климатизирани и опремени со купатило со туш, мини бар, сателитска телевизија, телефон, сеф и балкон.
Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот има и 6 a la carte ресторани : италијански, рибен, индиски, ориентален.. 7 барови од кои два се на плажа, еден е во центарот на ресортот и останатите покрај базенот. Дополнително во хотелот има дискотека, менувачница, аптека и сувенирница. Wi Fi конекцијата е бесплатна во лобито на хотелот.
Спорт и забава: Хотелот има 4 надворешни базени, еден за деца со тобогани, тениски терени, мини голф, голф терени, СПА центар. Достапни се и спортови на вода.
Плажа:Хотелот има сопствена песочна плажа со корални гребени и понтонски мост за влез.


EARLY BOOKING !!!
за резервации до 31.03.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.