Охрид е со единствена убавина на Балканот, па како светко природно и културно наследство од 1980 г. е под заштита на УНЕСКО. Со векови бил духовен, културен па и политички центар во Македонија. Ви 9 и 10 век тука Св. Климент Охридски го основал првиот универзитет во Европа, кој бил центар на словенската писменост и школувал 3500 ученици. Христијанството тука почнало да се шири во 3 век, а тоа го докажуваат остатоците на ранохристијанските базилики на комплексот Плаошник.


Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација:  Хотелот е сместен  во срцето на градот на светлината – Охрид, на само 250м оддалеченост  од  Охридското Езеро  и  во  непосредна  близина  на чаршијата и стариот дел на градот. 
Сместување: 17 соби, од  кои: 9  Double Bedroom, 5  Large Double Bedroom  + sofa , 3  Deluxe Double Bedroom  + sofa. Сите  соби  се со queen size кревет, најсовремено опремени, климатизирани,  со бесплатен и брз  wi – fi.   
Услуга: BB (Ноќевање со појдок)
Содржини: 24 часа бар, паркинг, Ресторанот е во  склоп  на  објектот, кој нуди ексклузивни француски јадења,кои ги задоволуваат  вкусовите и на најпребирливите гурмани. Sky Bar  каде може да уживате  во  утринско  и  попладневно  кафе  во  пријатна  и  опуштена атмосфера  со  прекрасен  поглед  на  градот  и  езерото. Kонференциската  сала  и  салата  за состаноци  се во непосредна близина на хотелот.
Спорт и забава:  Студио за масажа  за опуштање  од  секојдневниот  и  динамичен  живот.  , бесплатен Wi-FI. Спортско - рекреативниот ИБ фитнес  центар.


НОВОГОДИШНИ ПАКЕТИ !
3 ноќевања - 145 € по лице
4 ноќевања - 175 € по лице 

НАПОМЕНИ:
- Цените се изразени по лице за сместување во двокреветна соба

- Хотелот обезбедува Музика за вечерите на 31.12.2019 и 01.01.2020
- Вечера 31.12.2019= Свеченa коктел вечера 
- Вечера 01.01.2020 = коктел вечера
*Пијалокот не е вклучен во цената


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Предлог за еднодневна тура во Охрид (можност да посетите места кои се значајни за светското наследство и заштитени под УНЕСКО), посетете го стариот дел на градот црквата Св.Софија (11-ти в.), Антички театар (III п.н.е.), црквата Св.Богородица Перивлепта (13-ти в.), Охридската галерија со икони, тврдината на Цар Самоил, Плаошник и Св. Пантелејмон и црквата Св.Јован Канео.
Турата можете да ја продолжите кон посета на Манастирот  Св. Наум и попатно Музејот за вода – Градиште.
Исто така, имате можност да купите традиционален накит од бисери и рачно изработени филигрански украси во некој од локалите во Охридската чаршија


Image result for gradiste"Image result for sv. naum"


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

GALLERY