Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Овој хотел се наоѓа во El Hadaba, на површина од 110 000м2 и е оддалечен само 15км од аеродромот и 15 минути од центарот на Naama Bay.
Сoби: Хотелот има 400 соби и сите се опремени со купатило, фен, мини бар, сателитска, клима, сеф и балкон.
Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан каде се служи интернационална кујна, хотелот има 2 A-la carte ресторан и неколку барови. Во склопот на хотелот има и СПА и фитнес центар, менувачница и бесплатен WiFi во лобито.
Спорт и забава: Хотелот има 6 базени, спортови на вода, гњурење, билијард, пикадо и терени за тенис и одбојка. За најмладите има детски клуб и базен со тобогани.
Плажа: Хотелот има сопствена плажа, долга 300 метри. 


EARLY BOOKING !!!
за резервации до 31.03.2020


 ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 

* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.