Локација: Хотелот се наоѓа во јужната туристичка зона, на 5 км оддалечеост од центарот на Хамамет,на прекрасна песочна плажа,опкружен со раскошен парк со површина од 9 хектари.До главниот градна Тунис има 60 км.Трансферот од аеродормот во Тунис до хотелот ,трае околу еден час.
Хотелски содржини: Ова е еден од најстарите и најпознатите хотели во Тунис кој со своите содржини и услуга е над официјалната категоризација. Хотелот поседува затворен и два отворени базени, 5 тениски терени, фитнес центар, терен за голф (на оддалеченост од 3 км), детски дел, Спа и wellness центар, пинг понг, мини голф, аниматори, ноќен клуб со ди-џеј. Покрај рецепцијата и лобито, на гостите се на располагање неколку тематски ресторани и барови, бар на плажа, неколку бутици и продавници.
Сместување: Хотелот располага со 391 соби, кои се удобни и модерно уредени, климатизирани, секоја со тераса или балкон и поглед кон градината или морето. Собите имаат купатило, фен, сателитска Тв, мини-бар, телефон и сеф(со доплата).
Услуга: All inclusive – шведска маса.
Плажа: Песочна плажа пред хотелот.
Линк до хотелот-> 
https://www.ttshotels.com.tn/phenicia/english/index.php

EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.