Локација: Хотелот се наоѓа на 5 км од центарот на Хамамет. Оддалеченоста од аеродромот е 70 км. 
Хотелски содржини: Собите се климатизирани, имаат телефон, сопствен тоалет, минибар, сателитска ТВ.
Хотелот е на услуга - се вклучено: појадок, ручек, вечера – шведска маса. Пијалоците и ужинки  се служат до полноќ. Има 2 ноќни клуба, фитнес центар, Спа центар, отворен базен.
Рецепцијата работи 24 часа, има можност за изнајмување на автомобили, забавна програма има секоја вечер, а во текот на денот има можност за спортски  активности. Интернет има во јавните површини.
Линк до хотелот-> 
http://www.samira.club/

EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.