Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Хотелот е лоциран на 17 км од аеродромот на Анталија и 15 км од центарот на Анталија.
Сместување: Хотелот располага со вкупно 457 соби, меѓукои 393 супериор (39 м2, модерно декорирани, со поглед на море, градина или кон парк, максимален капацитет 2+1) , 42 Јunior Suite (70 м2, една спална со џакузи  и една дневна соба, максимален капацитет 2+2) , 20 Duplex Family(48 м2 на два спрата, на горниот спрат спална соба со француски кревет и тоалет, на долниот спрат 2 единечни кревети и тоалет. Собите се со поглед на море, парк или копно.Максимален капацитет 2+2) и 2 King Suite(80 м2, две спални соби и една дневна соба.Едната спална е опремена со француски лежај, тоалет и џакузи. Втората спална има 2 поединечни кревети, со сопствен тоалет).Сите соби се со купатило со када, туш кабина и фен, централна клима која работи соодветно со временски услови, телефон, простор за седење, сателитска телевизија и музички канали, ламинатен под, балкон. Сите соби се за непушачи. WI-FI интернет конекција.
Услуга: UAI – ултра се вклучено-шведска маса за појадок, ручек, вечера, ноќна ужина, диетална храна, храна за деца, снек ресторани и ресторани на плажа во тек на денот. Сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци и стандардни увозни пијалоци , слаткарница, A‘la Carte ресторани (Gondol, Sahan,) со претходна резервација и само еднаш за време на престој. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, увозен шампањ, свежо цедени овошни и сокови од зеленчук, флаширани пијалоци, A‘la Carte ресторани, собна услуга.
Содржини: Главен ресторан-шведска маса,ресторан за доцен појадок ресторан за традиционални турски пецива, ресторан за десерти и пецива, A‘la Carte ресторани: Gondol  –Италијанска кујна, Sahan – турска кујна.Хотелот исто така нуди и 5  бара меѓукои 2 лоби барови, диско, витамин бар и куглана-бар. Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, rent a car, фризер, салон за убавина, шопинг центар дополнително се наплатуваат, WI-FI интернет  во лобито и во собите е бесплатен.
Спорт и забава: Затоплен внатрешен базен на површина од 172 м2 со длабочина од 1,40м.и детстки внатрешен базен.Во склоп на базенот се наоѓаат и две џакузи кади. Турска бања, сауна, соба со пареа, тениски игралишта, кошарка, одбојка, одбојка на плажа, пикадо. Масажа, Spa центарот, салон за убавина, осветлувањето за тениските терени, часови по тенис, билијард,фитнес центар, аеробик, курсеви по танцување, забавни програми со традиционални танци,разноврсни  натпревари, музички програми, музички настапи со жива музика, забава за најмалите,мини диско и новогодишна гала вечер.
Спа и велнес ценатар: Хотелот располага со спа центар кој на своите гости може да им понуди : турска бања, сауна, парна бања,џакузи, масажа, третмани за нега на кожа и тело и соба за релаксација .


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


Во цената е вклучено:

Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување – услуга: Ultra All Inclusive
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

GALLERY