Bu tesisin galeri resmi Bu tesisin galeri resmi

Положба: Хотелот е лоциран во областа Лара-Кунду, 17км од центарот на Анталија и 15км од аеродромот во Анталија.
Плажа: Хотелска плажа со песок и ситни камчиња, со лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа, не се наплатуваат. Павиљоните на плажа со претходна резервација се наплатуваат.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, snack бар покрај базенот и на плажа, барови околу хотелскиот комплекс А’la Carte ресторани: Италијанска кујна, кујна од Далечниот исток, Мексиканска кујна, ресторан за морска храна, Турска кујна, Стејк ресторан, Суши ресторан, Тапас ресторан. Доктор, чување на деца, сервис за перење и пеглање, телефон, факс, WI-FI со мала брзина бесплатен во лоби и собите, компјутерски игри, продавници, rent a car, дополнително се наплатуваат. Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк со 8 лизгалки, фитнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, тениски игралишта, игралишта за кошарка, пинг понг, одбојка на плажа, не се наплатуваат. Масажа, салон за убавина, Спа и Велнес центар, осветлување на тениските игралишта, куглање, билјард, сите водени спортови дополнително се наплатуваат. Забавни програми преку целиот ден, натпревари покрај базен и на плажа, вечерни шоу програми, жива музика неколку пати во неделата. Мини клуб за деца и забавен парк за деца.
Сместување: Вкупен број на соби 498. Супериор стандардни соби 349 (64м², една спална и купатило, макс. 3+1 лица), Делукс суит соби 8 (170м²,хол на влезот, една спална и една дневна соба со врата помеѓу, две купатила, едното е со туш/WC, макс. 2+1 лице), Фамилијарен Дуплекс соби 80 (120м², приземје одвоени соби + купатило со туш, горе на кат брачен кревет со купатило со када, одвоени се врата, макс. 2+2 лица), Јуниор суит соби 8 (140м², една спална и една дневна соба, две купатила, макс.3+1 лице), Фамилијарни поврзани соби 48 (80м², хол на влезот, две спални со врата помеѓу, едно купатило, макс. 2+2 лица) и 5 соби за хендикепирани лица. Собите се со купатило со туш кабини и фен, централен клима систем кој работи според временските услови, телефон, мини бар (вода , безалкохолни пијалоци и пиво се дополнуваат секој ден), сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет конекција, тепих на подот, балкон и во сите соби не се пуши.
Услуга: Ultra All Inclusive, се вклучено–шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, храна за деца, диетална храна, ужина, snack и рестораните на плажа во тек на денот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, слатки ,сладолед во тек на денот. А’la Cаrte ресторани со претходна резервација, Луксузните увозни пијалоци, свежо цедените сокови, специјалните вина, услуга во соба, домашни и увозни фалширани вина дополнително се наплатуваат.


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


Во цената е вклучено:
Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување на дадената услуга
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.
 

GALLERY