ОПИС НА ХОТЕЛОТ: 

Положба: хотелот се на наоѓа во срцето на Дубаи, во близина на Бурџ Калифа, од меѓународниот аеродром во Дубаи е 20-минутно возење, додека метро станицата Бурџ Калифа е само на 4 мин.
Сместување: Хотелот нуди пространи соби од 26м2, вкуно има 420 соби, секоја соба има фен за коса, мини бар, клима, ТВ, телефон,  интернет.
Содржини: хотелот е отворен во 2016 година, располага со ресторан, бар, бесплатен интернет, теретана и базен, услуга за перење.


 

GALLERY