Хотел Романтик ПЛАЗА Стар Дојран е лоциран на брегот на Дојранското Езеро во самиот центар на Стар Дојран.
Хотелот располага со сопствен надворешен базен кој работи во летниот период (Април-Октомври), Голема конференциска сала (120 луѓе), Бар за 40 гости, Ресторан  со капацитет од 300 гости, Ресторанска тераса со поглед на Дојранско Езеро со капацитет за 240 гости.
Користење на надворешен базен бесплатно
Секоја соба е опремена со централна климатизација за греење и ладење, купатило со бања , ТВ, Интернет WiFi, телефон со директна линија.Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

GALLERY