Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Хотелот се наоѓа во туристичкиот регион Namq bay со поглед према островот Tiran, на 20 км од центарот на Naama Bay и на 8км од аеродромот.
Сoби: Хотелот има 695 соби. Сите соби се климатизирани и опремени со купатило, фен, сателитска телевизија, минибар и балкон.
Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот нуди и 7 a la carte ресторани, ресторан на плажа, лоби бар, барови покрај базенот и дискотека. Wi Fi конекцијата е бесплатна во хотелското лоби.
Спорт и забава: Хотелот има 11 базени од кои 4 се за деца, мини аква парк и мини клуб. СПА центарот е опремен со сауна, парна бања, џакузи и услуги за масажа ( со доплата ). Терени за фудбал и одбојка, аеробик, ватерполо и часови по нуркање ( со доплата )
Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа со корален гребен, која е опремена со лежалки и чадори и понтонски мост за влез во вода.


EARLY BOOKING !!!
за резервации до 31.03.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 

* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.