Локација:  Хотелот се наоѓа во центарот на Сус. Излегува на сопствена песочна плажа. Во близина се наоѓа трговски центар, кафулиња и дискотеки.
Хотелски содржини: Рецепција, голем отворен базен со мостови, детски базен, внатрешен загреан базен, главен ресторан, А`la Carte ресторани. Во текот на летото функционира ресторан на отворено Neptune, помеѓу плажата и базените; 7 барови, 6 лифтови, сеф на рецепција, менувачница, фризер, rent a car, дискотека, фитнес сала, 2 сауни и спа центар, анимации, детски клуб (4-10 години). Wi fi интернет на јавните површини, анимации за деца, сауна, фитнес, спортски активности покрај базенот и на плажа, вечерни шоу програми: кабаре, танц. Со доплата: увозни пијалоци, сеф на рецепција, мини бар, wellness центар, дадилка.
Сместување:  650 соби во една главна зграда. На располагање до собите се 6 лифтови. Уредени се во ориентален стил, со бања, TV со сателитски канали, телефон, мини бар – со доплата. 
Услуга: All inclusive, шведска маса за појадок 06:00 - 10:00, ручек 12:30 - 15:00 и вечера 18:30 - 19:45 и  20:10 - 21:30. Останати оброци: доцен појадок 10:00 - 12:00, доцна вечера 22:00 - 00:00, вечера во  А`la carte ресторан, еднаш за време на престојот (италијански, рибен или туниски, со задолжителна резервација 24 часа претходно), кафе и колачи 15:00 - 18:00, палачинки 16:00 - 18:00. Во цената се вклучени локални безалкохолни и алкохолни пијалоци во лоби барот, Moourish бар, барот на плажа и покрај базенот.
Плажа: Сопствена песочна плажа. Не се наплатуваат лежалки и чадори на плажа и покрај базен. Спортски активности.
Линк до хотелот -> 
http://www.hotelriadhpalms.com/fr/home


 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.