Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Овој луксузен хотел е оддалечен 5км од аеродромот и 2км од центарот на Naama Bay.
Сoби: Хотелот има 696 соби и сите се опремени со купатило, фен, мини бар, сателитска, клима, сеф и балкон.
Хотелски содржини: Покрај главниот ресторан каде се служи интернационална кујна Италијанскиот ресторан, во склопот на хотелот има баровите, СПА и фитнес центар, менувачница и бесплатен WiFi во лобито.
Спорт и забава: Хотелот има 5 базени, некои со тобогани и одвоен дел за деца. Исто така се достапни и спортови на вода, гњурење и терени за тенис, одбојка и дискотека.
Плажа: Хотелот има сопствена плажа, долга 400 метри. 


EARLY BOOKING !!!
за резервации до 31.03.2020ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.