A beach at or near the resort Gallery image of this property


Локација: Овој луксузен хотел оддалечен е 14км од аеродромот и 6км од Naama Bay, до каде обезбедува бесплатен трансфер со минибус.
Сoби: Хотелот располага со 670 соби, сите се опремени со купатило, фен, сателитска, клима, мини бар, сеф и балкон.
Хотелски содржини: Хотелот има еден главен ресторан и 2 A-la carte ресторани и 10 барови. Хотелот располага со менувачница, СПА и фитнес центар, надворешен базен, бесплатен WiFi во лобито.
Спорт и забава: Хотелот располага со 13 базени, а на самата плажа има одбојка, спортови на вода и гњурење. За најмладите на располагање е и детскиот клуб , а за забавата на сите гости е одговорен професионален аниматорски тим.
Плажа: Има сопствена песочна плажа долга 600м, дел е со кoрални гребени и има понтонски влез во морето.


EARLY BOOKING !!!
за резервации до 31.03.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.