Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Се наоѓа на сама плажа на 25 минути возење оддалечен од аеродромот во Хургада.
Соби: Хотелот има 286 соби современо опремени, со бања, ЛЦД САТ ТВ, сеф, мини бар , балкон со поглед на море или градиркизен ресторанкој служи интернационална кујна со различни теми дневно и 4 а ла карт ресторани (морски, кинески, јапонски и италијански) 8 барови, дискотека, интернет центар, театар на отворено, располага со библиотека, билијард . Витамин Бар  кој ви нуди здрави сокови.
Спорт и забава: Хотелот организира разни анимации за своите гости исто така хотелот може да се пофали со луксузен спа центар.
Линк до веб страна на хотелот -> 
https://premierlereve.com-hurghada.com/


ЦЕНОВНИК ЗА ЛЕТО 2020ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
- Превоз со авион на релација Скопје – Хургада – Скопје, со чартер лет
- Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин, према табелите во ценовникот.
- Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
- Услугите на претставникот на организаторот или ино – партнерот на дестинацијата.
- Трошоци за организација на програмата.”

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

- Aеродромски такси во износ од 80 € по лице, освен за бебиња кои немаат полни 2 години
на датумот на враќањето

- Влезна виза за Египет (Маркичка која се купува на лице место, на аеродромот во Хургада и чини 25$ )
- Задолжително патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.”

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
- За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Early Booking…), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.

*** Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ. Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервацијка (имиња/број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената. Целосна доплата на аранжман резервиран во “Early Booking” период може да се разликува од стандардниот рок дефиниран погоре (14 дена пред поаѓање).
***

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДВА ДЕНА ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ

 

GALLERY