Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Хотелот е сместен на фамозната Konyaalti плажа, 8км од центарот на Анталија и 20км од аеродромот.
Сместување: Вкупен број на соби 346. Стандардни соби 279 (22м², макс.2+1 лица), 28 фамилијарни соби (54м², макс. 4 лица), 28 јуниор суити (48м², макс. 3 лица), 8 сениор суити (54м², макс. 3 лица) и 3 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со балкон со поглед на море и планина, купатило со када и телефон, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, сеф, мини бар (безалкохолни пијалоци и пиво), сателитска ТВ и музички канали.
Услуга: AI – Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ужина, ручек, вечера, попладневно кафе, чај, колачи, полноќна ужина, A ‘la Сarte ресторани со претходна резервација, сите локални безалкохолни и алкохолни пијалоци до 02.00 часот. Увозните пијалоци, свежо цеден сок, услуга во соба сe наплатуваат.
Плажа: Сопствена плажа  (преку улица), пешкири, лежалки и чадори за сонце се бесплатни.
Содржини: Главен ресторан-шведска маса, A‘la Carte ресторани: италијански, мексикански, рибен, турски, пет барови на различни локации од хотелот, шопинг центар, фризер, сервис за перење и пеглање, доктор, чување деца, услуга во соба, rent a car, дополнително се наплатуваат.
Спорт и забава: Отворен и затворен базен, базен за деца, тениски игралишта, пинг понг, пикадо, фитнес центар, сауна, турска бања, одбојка на плажа. Осветлување за тениските терени, опремата, водени спортови, масажа, SPA центарот и салонот за убавина дополнително се наплатуваат.Забавна програма преку целиот ден и специјално вечерно шоу. Мини клуб за деца од 05-12 год.


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


Во цената е вклучено:
Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување – услуга: All Inclusive
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

GALLERY