Image result for PARADISUS VARADERO RESORT & SPA *****Image result for PARADISUS VARADERO RESORT & SPA room

Положба: Поставени директно на плажа Варадеро, на мирна локација. 13 километри од баровите, рестораните и продавниците на одморалиштето
Сместување:Junior Suites (до 3 возрасни лица или две возрасни лица и едно дете) имаат кревети со две кревети или еднокреветно легло (дополнителен кревет ако е потребно), клима уред, сателитска телевизија, кафемат, минибар, сеф, пегла, даска за пеглање, бањарки , фен, бања и балкон или тераса. 
Услуга: all inclusive (се вклучено)
Содржини: 6 ресторани, вклучувајќи го главниот шведски и јапонски, медитерански, интернационален, мексикански и кубански тематски ресторан, Wi-Fi (со доплата) ,Базен бар, Beach bar, Диско бар, 24-часовен лоби бар
Плажа: на песочна плажа
Спорт и забава: тенис, кајак, педалинки, сурфање. Дневна забава, вечерна забава, спортски анимации...


 ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

1 ден  Полетување од Скопје во 05:45часот, пристигнување во  Загреб 07: 05, полетување кон Франкфурт во 07:45 часот, пристигнување во 09:15 часот.  Полетување од  Франкфурт  во 13:15 часот, слетување во Варадеро.во 18:50 часот. Сместување во избраниот хотел.
2 ден до 10 ден Престој во избраниот хотел на база all inclusive се вклучено, слободно време за индивидуални активности и одмор. 
11 ден  Полетување од аеродромот во Варадеро во 17:40 часот.
12 ден Слетување во Франкфурт во 09:30, полетување кон Загреб во 15:55часот, пристигнување во17:15часот. Полетување за Скопје во 22:00 часот, пристигнување Скопје во 23:30 часот.
ХОТЕЛИ Соби Услуга декември
јануари февруари
март
PARADISUS VARADERO RESORT & SPA ***** Varadero Junior Suite  10AI од 2023 од 2023 од 2023 од 2023
 
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Авионски превоз на релација  Скопје - Загреб - Франкфурт- Хавана
- Авионски превоз на релација Варадеро - Франкфурт - Загреб -Скопје
Аеродромски такси
- Сместување во одбраниот хотел на база на 10 ноќевања на all inclusive (се вклучено)
 
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- ***Трансфери од Хавана до Варадеро
- Патничко осигурување
- Индивидуални трошоци
- Излезна такса од Куба 25 EUR – на аеродром , при излегување од Куба

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Доплата за еднокреветна соба според условите на одбраниот хотел (информации во агенцијата)
 
НАПОМЕНИ: 
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
- Цената е дадена за миниум 2 лица

Цената зависи од моментално расположливите места на aвио компанијата, како и расположливоста по хотелите. 
Цената може да биде променета без претходна најава, при промена на цените од страна на хотелите.