Локација: Овој хотел се наоѓа во срцето на Sharm El Sheikh и е на само 10 минути пешачко растојание од центарот на Naama Bay и 15 минути возење од аеродромот.
Сoби: Хотелот има 143 соби и сите се опремени со купатило, фен, мини бар, сателитска, клима, сеф и балкон.
Хотелски содржини: Располага со 2 ресторани каде се служи интернационална кујна и неколку барови. Во склопот на хотелот има и СПА и фитнес центар, менувачница, продавница и бесплатен WiFi во лобито.
Спорт и забава: Хотелот има 5 базени, од кои еден е со одвоен дел за деца. Исто така се достапни и спортови на вода, гњурење, билијард, пикадо и одбојка. За најмладите има и деткси клуб и игралиште. 
Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа.


 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 6 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионски чартер превоз на релација Скопје – Шарм Ел Шеик – Скопје со можност за чекиран багаж
* Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (30еур за бебе до 1.99 год)
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Шарм Ел Шеик
* Асистенција на локален партнер и претставник
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Влезна виза за Египет (***) - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци. (*** За краток туристички престој во Шарм Ел Шеик без напуштање на Синајскиот регион виза НЕ Е ПОТРЕБНА. Во случај на напуштање на Синајскиот регион виза може да биде обезбедена на лице место дополнително во соработка со локалните партнери и оретставници)
* Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.