СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА!!!
за резервации до 25.10.2020


   

Положба: на плажа, во зелено опкружување, реновиран во 2008/2010г.
Сместување: 201 соби (стандардни, супериор, фамилијарни) опремени со бања, сплит клима уред, мини-бар, балкон, сателитска ТВ, безжичен интернет, сеф, телефон, фен.
Услуга: All Inclusive:– појадок, доцен појадок, ручек и вечера (шведска маса), ужинка(брза храна), колачиња со кафе или чај, полноќна супа, неограничена конзумација на локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во баровите. Бесплатни услуги: мини Аква парк, Wireless интернет, анимација, тенис, кошарка, одбојка, мини голф, мини фудбал, пинг-понг, мини клуб, турска бања, сауна, фитнес, немоторизирани водени спортови, паркинг
Услуги со доплата: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, коктели, диско клуб, интернет, моторизирани водени спортови, масажа, салон за убавина, фризер, перална, мини маркет, бутик, телефон, сеф.
Содржини: надворешен и внатрешен ресторан, a la carte ресторан, pool bar, beach bar, snack bar, lobby bar, irish bar, wine house, ottoman cafe, доктор, маркет, фризер,  диско, продавница за накит, бутик за кожа, продавница за сувенири, фотограф...
Плажа: приватна песочна плажа со повеќе природни сенки, бесплатни лежалки.
Спорт и забава: надворешен базен со тобогани, базен за деца, пинг понг, тенис, банана, кајак, сурфање, скијање на вода, едрење, мини клуб, анимација, гимнастика, одбојка, кошарка, аеробик...


РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020 - СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

- Цените се дадени на ден по лице, за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи.
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD


 ЦЕНИ НА ПАКЕТ АРАНЖМАН СО АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

- ВАЖНА НАПОМЕНА: Цените се вкалкулирани со цена на превоз за повратен билет од 80 EUR за минимум 45 патници во автобус.
- Во случај на зголемување на цената на превозот поради мерките на владите, соодветна доплата ќе биде наплатена !


- Терминитe објавени во првиот ред од табелата се однесуваат на денот на поаѓање (термин BUS), а во вториот ред на денот на влез во објектите (термин check-in)  

- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице (10 ноќевања со превоз), при сместување на минимум две лица на соба. 
- Цените се изразени во EUR за уплата во денарска пртиввредност: 1 EUR = 62 MKD

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
- Попустите за деца или за трето лице, важат при сместување во соба со две возрасни лица, истите се пресметуваат во агенцијата при резервација на аранжманот.


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз со туристички автобус на релација Скопје - Кушадаси - Скопје 
 (поаѓање во 10:00 h , паркинг спроти хотел Holiday Inn)

- Сместување во хотел и услуга по избор од табелата,  на база 10 ноќевања
- Организација и реализација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Задолжителна полиса за патничко осигурување (препорачуваме - полиса без франшиза)


* Ве молиме имајте в предвид дека од 07.12.2019 во Турција е во сила нова законска регулатива за наплаќање на туристичка такса за сместување, која изнесува околу 1% од вкупната вредност на сместувањето и се наплаќа директно од гостите, на рецепција во хотел.


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено. 

 

GALLERY

Comments (0)

LEAVE A COMMENT


captcha
All comments have to be authorized by the website administrators for publication, so please give us some time to authorize the comment before you see it published.