MPM Hotel Merryan during the winter Gallery image of this property


 РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.   
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

ПРОМОЦИИ И АКЦИИ:
1)  -20% попуст за резервации до 30.09.2020, -15% попуст за резервации до 31.10.2020. Попустот се пресметува на основната цена. Попустите се комбинираат и не се валидни ѕа нова година
2)  7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за пристигнувања во период до 23.12 и од 11.01-15.01.2021. и после 04.03.2021 Попустот се пресметува на основната цена. 


Во цената е вклучено:
користење на сауна, парна бања, џакузи, фитнес, WI-FI на рецепција и лоби

Во цената НЕ е вклучено :
Туристичка такса за престој 1 € од ден за возрасен и 0,5 € за деца ( 2-12г.)
Доплата за Новогодишна вечера ( задолжителна ) 60€ / возрсен , 30€ / дете (2-12г.)
Доплата за шатл сервис до гондолата 2€ по лице од ден 


Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.