Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на градот, на плажа, покрај главните шопинг улици и поплоченото шеталиште. 
Хотелски содржини: Располага со 6 ресторани и 4 барови во главната зграда, на плажа и покрај базените. Отворени базени: 1 со морска вода, 2 со слатка вода; затворен базен во рамките на Marina spa центарот. Менувачница, амбуланта, просторија за багаж. Со доплата: услуга перење и пеглање.
Сместување: 588 соби, 36 луксузни и еден претседателски апартман. Сите соби се опремени со LCD екрани, кабловски и сателитски програми, мини бар, индивидуален клима систем, директна телефонска линија, сеф, интернет конекција, апарат за кафе и чај. 
Услуга: All Inclusive, шведска маса.
Плажа:  Песочна, пред хотелот. 
Линк до хотелот-> 


 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.