Хотелот Молика ви посакува добредојде на денот на Свети Трифун, заштитник на винарите и лозарите и носителот на божјиот благослов за слаткото грозје и бочвите полни со вино.
Бидејќи се верува дека со овој ден почнува пролетта, се буди природата и љубовта меѓу луѓето,празнувањето и на Св. Трифун и Св. Валентин е совршена можност да ги изразите Вашите најдлабоки чувства и изјавите за љубов...

Хотелско сместување за 2 полу пансиони - 3.060,оо денари по лице


   

Локација: Лоциран е во просторот на Националниот Парк "Пелистер" на локалитетот "Бегова Чешма" на надморска височина од 1420 метри, на 15км од градот Битола.
Сместување: Сите хотелски соби се опремени со телефон, ТВ со сателитска програма, мини бар, тоалет и централно греење.
Услуга: НВ (полупансион)
Содржини: рецепциј, аперитив бар, ресторан, дневен престој, библиотека, видеотека, шах.


РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2019-2020


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:

DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

GALLERY