Локација:  Хотелот се наоѓа на 145 км од аеродромот, а на 4 км од Сус. Има своја приватна плажа.
Хотелски содржини: 2 базени, отворен и затворен, аква парк, лежалки и чадори покрај базен и на плажа, спа центар, спротски активности, детско игралиште, ноќен клуб, фитнес сала. Детски клуб, анимации, спортови.
Сместување: Хотелот располага со 316 соби и луксузни суити. Погледот може да биде кон морето или кон градината. Собите содржат бања, телефон, ТВ со сателитски канали, клима систем, wi fi конекција.
Услуга: All Inclusive: 07:00 – 09:30 појадок, 10:00 – 12:00 доцен појадок, 12:30 – 14:00 ручек, 15:00 – 17:00 чај, 18:30 – 21:00 вечера. Барови: 09:00 – 24:00 главен бар, 10:00 – 18:00 aqua park bar, 09:00 – 24:00 бар со ужинки, 16:00 – 24:00 moorisch cafe, 09:00 – 24:00 бар покрај базенот, 10:00 – 18:00 бар на плажа, 09:00 – 24:00 absolut bar salem, 19:30 – 03:00 the box lounge bar.
Плажа:  Пред хотелот, песочна, со можност за анимации и водени спортови.
Линк до хотелот-> 
http://www.marhabahotels.tn/en/marhaba-royal-salem-2/


EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.