Локација: Хотелот е на 15 км оддалеченост од плажата Омар Кајам и 10 км оддалеченост од плажа Хамамет. Бел Азур Бич и Набеул Бич исто така се наоѓаат на 10 км оддалеченост.
Сместување: Хотелот располага со 339 соби,Сите соби имаат: сателитска ТВ, клима уред, када или туш, фен за коса, директна телефонска линија, мини бар.
Ресторани и барови: Во хотелот може да ја испробате интернационална кујна во Лес Оливие, еден од многуте ресторани за јадење во хотелот.Има повеќе барови:во лобито,на плажа,покрај базенот.
Активности: Има надворешен базен,можност за повеќе рекреативни активности и воден парк.
Услуга: All Inclusive.
Плажа: Песочна, со лежалки и чадори. Анимации и водени спортови.
Линк до хотелот -> 
https://venus.magichotelsandresorts.com/fr


 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.