Локација:  Хотелот се наоѓа на 2,5 км од центарот на Сус. Излегува на сопствена песочна плажа. Хотелот нуди сместување еиднствено за возрасни гости – Adults Only. 
Хотелски содржини: Два ресторани, неколку барови, локална и интернационална кујна. Два релакс базени на отворено, хотелска тераса со поглед на море, бесплатен wi fi интернет, тениски терен, спа и wellness центар, паркинг. Сместување:  Хотелот располага со 204 соби, кои содржат: бања, ТV, клима, фен (на рецепција на хотелот), балкон или тераса. Wi FI интернет во собите. Стандардни соби (поглед море), swim up соби (поглед море), junior суити.
Услуга: All Inclusive / Главен ресторан Olive: шведска маса за појадок, ручек и вечера. Барови: лоби бар, Scheherezde бар, Café Maure, бар покрај базенот со ужинки, A`la Carte ресторан Culinarium, ресторан Terre e Mar – медитеранска кујна, со доплата, бар на плажа .
Плажа: Песочна, пред хотелот. Нуди анимации; одбојка на плажа. 
-> Линк до хотелот


 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.