Локација: Хотелот се наоѓа на 2,5 км од плажата во Port El Kantonui, а на 9,5 км од плажата во Сус. Има сопствена песочна плажа, на 200 м оддалеченост
Хотелски содржини: Отворен и затворен базен. 3 ресторани, 2 кафе барови, бар покрај плажа, покрај базен. Бесплатен wi fi интернет. Лежалки и чадори покрај базен и на плажа. Спа центар, турска бања, масажа. 
Сместување:  Вкупно 468 соби. Содржат бања, ТВ со сателитски канали, мини бар, телефон, сеф, балкон.
Услуга: All Inclusive. Шведска маса за главните оброци + можност за A`la Carte оброк.
Плажа:  Директен пристап кон хотелска, песочна плажа на 200 м. Бар на плажа. Анимации, активности и водени спортови.
Линк до хотелот-> 
https://royalkenz.magichotelsandresorts.com/fr

 EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.