Локација: Хотелот се наоѓа во летувалиштето Хамамет во близина на заливот Хамамет и околу 3 км од центарот. Многу продавници и автобуска станица се во близината на хотелот на оддалеченост од околу 1 км за добра врска за прошетки.
Хотелски содржини: приватна плажа, надворешен базен со лежалки, чадори, бар покрај базенот, детски  базен, детски дел, Спа центар, перална, паркинг, изнајмување автомобили, 2 тениски терени, терен за одбојка, голф терен, ресторани, 2 a la cart  ресторани  со италијанско мени  и локално мени, 2  бара и  2 ноќни клубови.
Соби: Хотелот располага со 210 соби, во ориентален стил и балкони со поглед кон море или кон градината, клима, Интернет, ТВ,т елефон, тоалет, фен за коса.
Линк до хотелот -> 
https://palmbeachpalace.magichotelsandresorts.com/fr


  EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


 ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.