Локација:  се наоѓа во областа Сакала, околу 7 километри од самиот центар на Хургада и околу 6 километри од аеродромот. Хотелскиот комплекс бил отворен во 1997 година и опфаќа 110.000 м2. Во оваа област има сместувачки капацитети, отворени базени, аква парк и приватна плажа.
Соби: Хотелот има вкупно 258 соби, кои се наоѓаат во 11 специјално изградени објекти. Сите соби имаат клима, минибар, сеф, сателитска ТВ, фен.
Содржини: all inclusive - доручек, ручек и вечера (самопослужување - избор на повеќе оброци според хотелските правила). Ресторан Alaa El Dein  е ресторан за смопослужување.  Појадок се сервира од 07:00 до 10:00 часот, ручек од 13ч. - 15ч. И вечера од 19ч. - 22ч. Хотелот располага со два a la carte  ресторани. Casa Rustica е италијански ресторан кој служи за ручек и вечера.  China town е кинески ресторан кој исто така нуди и ручек и вечера. Двата ресторани треба да резервираат минимум еден ден пред и за истите се наплаќаат a la carte  услуги. Хотелот располага со четири барови, од кои еден работи 24 часа - лоби бар. Базенот бар е отворен од 10:00 до 18:00 во летната сезона и во зима до 17:00 часот. Бар на плажа е исто така отворен од 10:00 до 18:00 во летниот период и во зима до 17:00 часот. Disco Caligula Disco Club е отворена од 23:00 до 04:00 часот.
Спорт и забава: Хотелот располага со еден голем отворен базен со површина од 1.585 м2, длабочина од 130 см и еден детски базен со тобогани, длабочина од 60 см. Двата базени се загреваат во зимскиот период, од 01.11. до 31.03. Бањскиот центар се наоѓа во посебна зграда и нуди масажа услуги и разни третмани на лицето и телото. Постои џакузи и сауна, како и фитнес со професионален инструктор за фитнес. Различни анимации за деца и возрасни се организираат во текот на целиот ден, како што се вода аеробик, одбојка на плажа, ватерполо итн.

Линк до web на хотелот-> www.lepacharesort.com


ЦЕНОВНИК ЗА ЛЕТО 2020


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
- Превоз со авион на релација Скопје – Хургада – Скопје, со чартер лет
- Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин, према табелите во ценовникот.
- Aеродромски такси
- Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
- Услугите на претставникот на организаторот или ино – партнерот на дестинацијата.
- Трошоци за организација на програмата.”

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

- Задолжително патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.”

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
- За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Early Booking…), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.

*** Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ. Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервацијка (имиња/број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената. Целосна доплата на аранжман резервиран во “Early Booking” период може да се разликува од стандардниот рок дефиниран погоре (14 дена пред поаѓање).
***

ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДВА ДЕНА ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ

GALLERY