Fotografija objekta iz galerije
Хотел Краљеви Чардаци е комплекс кој се состои од 307 апартмани, ресторан, лоби барови, ресторан со а la carte, паб, фитнес центар, фризер, игротека, конгресен центар, продавница и менувачница. Комплексот е отворен во јануари 2012 година и се наоѓа во викенд населбата во, Копаоник, на главниот пат, 2,5 км од најблиската жичарница и 5 километри од центарот на Копаоник.


РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021


* Цените се изразени во € по соба (за наведениот број на лица) во дадениот период за наведените минимум денови на престој,  за уплати во денарска противвредност (1€=62мкд.)


Попусти и доплати:
* АКЦИЈА 5=7  за наем на апартман на 5 ноќи добивате 2 ноќевања ГРАТИС! 

Во цената е вклучено:

• Наем на студио / апартман
• Завршно чистење, струја, вода, греење, постелнина, крпи
• Превоз до ски лифтовите пет пати на ден 

Содржина за деца: базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m), детски базенс со димензии 13x11m (длабочина 1m) со анимации и тобогани

Во цената не е вклучено(се наплатува на лице место):
- Туристичка такса 1€ возрасен, деца 7-15г. 0,5€, деца до 7г. – бесплатно
- Користење на
 SPA&WELLNESS центар со површина на 1500m² и содржина: затворен базен со димензии 14x6 m со џакузи (длабочина 1,7m), отворен базен со димензии 10x5 m (длабочина 1,5m), џакузи на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), aромa-парно (турска) бања, хамам, солена соба, kneipp базен, тепидатиум, дозволен е престој на деца над 12год.  - (Гостите во апартманите добиваат 15% попуст на услугите во СПА центарот)

Доплати:
• Полупансион (појадок и вечера): возрасни 15€ / деца 2-12г. -9€ по лице на ден

Опис:
СТУДИО (2 и 3 лица)Една просторија со гарнитура на развлекување за две лица и едно единечно легло. купатило (туш, фен), комплетно опремена кујна, ТВ и интернет.
АПАРТМАН  (4 лица)Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица, спална соба со фарнцуско легло, купатило (туш, фен), комплетно опремена кујна, ТВ и интернет. 
АПАРТМАН  (6 лица)Дневна соба со гарнитура на раазвлекување за две лица( некои од паратманите имаат и камин во дневната соба), две спални соби, една со француско легло, а во другата две единечни легла, купатило (туш, фен), комплетно опремена кујна, ТВ и интернет.

GALLERY