РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА 2020 ГОДИНА


јан.-фев.
ное.-дек
март
- април
мај јуни и окт. јули-август септ.
Основен БО ден 33,5 € 34,5 € 36 € 35,5 € 38 € 37 €
Комплетен БО ден 44 € 44 € 45 € 46 € 48,5 € 47,5 €

Цените се дадени по лице, по ден за престој во наведениот месец за уплата во денари (1€ = 62 мкд)


Основен БО ден вклучува:
- Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, мини бар, баде мантил, фен за коса)
- Лекарски прегледи кај дежурен доктор
- Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешен базен со џакузи, надворешен базен, Горна Бања - место каде што има природен извор со термална вода), хидрокинези терапија (групни вежби во базен со лековита вода)
- Користење на сала за забава: пинг понг, билијард, пикадо
- Програми со анимација од терапевт-рекреатор: групни вежби во фитнес сала и шетање на отворено
- Исхрана на база полни пансиони: појадок - избор од 10 јадења, ручек и велера по принцип на анкетирање (3 јадења од дневно мени + диета), со ручекот се служи супа или чорба, десерт или овошје, според препорака од доктор се воведува посебна диетална исхрана (за дијабетичари, за заболени од висок крвен притисок, безглтенска диета)
- Wi-Fi интернет
- Такса за престој

 Комплетен БО ден подразбира Основен БО ден + 4 терапии дневно.

- Електротерапија (диадинамик, интерферентни струи, ТЕНС, галванизација, ултразвук, солукс ламба)
- Хидромасажа во лековита вода (бисерна бања или подводна масажа)
- Аплицирање на лековита кал (до две апликации).
- Мануелна (рачна) масажа - сегментна, во траење од 10 минути.

Доплати:
- Доплатата за еднокреветна соба изнесува 13 € дневно.
- Престој во комфорт соби: 5 €  по лице дневно
- Престој во апартман: 13 € по лице дневно

Поволности за деца (во придружба на 2 возрасни лица):
- Дете до 9 год. возраст престојува гратис,
- Од 9 до 14 години: 50% попуст на наведените цени

Поволности за деца (во придружба на 1 возрасно лице):
- Дете до 3 год. возраст престојува гратис,
- Од 3 до 7 години: 50% попуст на наведените цени