Gallery image of this property Gallery image of this property

Локација: Лоцирен е на самиот брег на Црвено море и е идеален избор за љубителите на рекреативни, спортски активности. Се наоѓа во близина на центарот на Хургада на окулу 5 км. од Аеродромот.
Соби: Има вкупно 135 соби: 83 стандардни, 5, 16 трокреветни, 29 СУПЕРИОР соби, 2 бунгалови. Сите соби се стилски и елегантни, опремени со модерен и удобен мебел, балкон или тераса со поглед на морето; Телевизор со сателитски канали; Фрижидер; Клима; Телефон; Бања со туш, фен и прибор за лична хигиена; Сеф; Електричен бокал
Содржини: Ресторан Клеопатра:Појадок, ручек и вечера на Шведска маса, Лоби бар, 2 базени, Аква парк со загреан базен, Сауна, Џакузи, Wi Fi бесплатен во целиот хотел, вклучувајќи ја и плажата, Дискотека, тениски терени, менувачница, продавници за сувенири, фризерски и козметички салон, Приватна, песочна плажа на 50м. која е опремена со чадори и лежалки, бесплатни.
Услуга: All Inclusive, Клеопатра ресторан и тераса, нуди три оброци на ден (појадок, ручек и вечера). Ресторанот нуди најдобра
национална кујна; ISIS ресторан и бар на плажа, нуди морска храна; Тутанкамон лоби бар, совршен за попладнвен чај, коктели или лесна вечера; Оаза Кафе, кој се наоѓа меѓу дрвјата и цвеќињата со убава фонтана; ISIS Бар се наоѓа на плажа. Нуди: свежо исцедено сокови, сода-вода, свежо овошје, сладолед, вкусна ужина. Мемфис (а-ла-carte) – ресторан на плажа на Сфингата, резервација на рецепција, бројот на посети не се ограничени.


ЦЕНОВНИК ЗА ЛЕТО 2020


ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
- Превоз со авион на релација Скопје – Хургада – Скопје, со чартер лет
- Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин, према табелите во ценовникот.
- Трансфер Аеродром – хотел – Аеродром.
- Aеродромски такси
- Услугите на претставникот на организаторот или ино – партнерот на дестинацијата.
- Трошоци за организација на програмата.”

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

- Задолжително патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.”

УСЛОВИ И НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:

- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс од 62,0 ден. за 1 ЕВРО.
- За резервација потребна е аконтациска уплата од минимум 30% од вкупната цена на аранжманот, освен во ситуации кога е дефинирано поинаку (Early Booking…), а останатиот износ се плаќа најдоцна 14 дена пред започнување на аранжманските услуги.

*** Попустите за ран букинг (“Early Booking”) имаат валидност за резервации направени до и заклучно со датумот означен во табуларните ценовници. Истите не може да бидат комбинирани со други попусти и промоции. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ПОТРЕБНА Е УПЛАТА ОД МИН. 50% ОД ВКУПНАТА СУМА НА АРАНЖМАНОТ. Сите резервации направени по предвидените датуми за рано букирање ке бидат наплатени по редовни, или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на резервирање. Промени во резервации направени во предрезервацискиот период не се дозволени. Во случај на промена на веќе потврдена резервацијка (имиња/број на патници, хотел, термин, итн) цената на програмата ќе биде калкулирана редовно, без попустот за рано букирање, односно според цените актуелни во периодот кога се врши промената. Целосна доплата на аранжман резервиран во “Early Booking” период може да се разликува од стандардниот рок дефиниран погоре (14 дена пред поаѓање).***


ЗАДОЛЖИТЕЛНО ДВА ДЕНА ПРЕД ПОЛЕТУВАЊЕ ДА СЕ ПРОВЕРИ ТОЧНОТО ВРЕМЕ НА ПОЛЕТУВАЊЕ НА АВИОНОТ ОД СКОПЈЕ

GALLERY