Gallery image of this propertyGallery image of this property

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Аланија, на пешачко растојание од баровите и клубовите, блиску до речиси сите туристички атракции во Аланија и оддалечен 120 км од аеродромот во Анталија.
Плажа: Хотелот се наоѓа на помалку од 100м од плажата Клеопатра, на која гостите дополнително плаќаат за лежалките и чадорите за сонце.
Сместување: Хотелот располага со 247 соби од најразличен тип сите модерно уредени и опремени со бања, клима уред, сателитска ТВ, сеф, мини бар, балкон / тераса.
Содржини: Хотелот за своите ценети гости нуди главен ресторан, а ла карт ресторан, отворен базен, базен за деца со тобогани, клуб за деца, тим за анимација, одбојка на плажа, билијард, пикадо, пинг понг, затворен базен, турска бања, фитнес центар, парна бања, масажи.
Услуга: All Inclusive


НАСКОРО ЦЕНИ ЗА ЛЕТО 2020...


 

Во цената е вклучено:
Чартер лет Скопје – Анталија – Скопје
Аеродромски такси
Хотелско сместување на дадената услуга
Трансфер аеродром – хотел – аеродром

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.