Локација: Хотелот се наоѓа во Јасмин во Хамамет, директно на плажа, каде има бесплатни чадори и лежалки. Од пристаништето е оддалечен 2 км и се стигнува со лесна прошетка покрај плажа. Од Хамамет е на 13 км. Аеродромот во Тунис е на 75  км оддлеченост.
Хотелски содржини: Рецепција 24h, хотелот има 3 ката, главен ресторан, ресторан со тераса, лоби бар, бар со тераса, 2 отворени базени, детски базен, детски клуб, фитнес центар, бесплатно wi-fi во лобито.
Сместување: Хотелот има 352 соби кои располагаат со: централна клима, купатило, телефон, сателит, телефон, сателитска ТВ, сеф, фен за коса, мини бар.
Услуга: All Inclusive - според хотелските правила.
Линк до хотелот-> 
https://www.vinccihoteles.com/eng/hotels/tunisia/hammamet/vincci-marillia


EARLY BOOKING !!!
за резервации до 29.02.2020


ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
* 7 ноќевања на база наведената услуга.
* Авионска карта на релација Скопје – Тунис– Скопје со можност за чекиран багаж
* Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Тунис 
* Аеродромски такси 
* Багаж - 23 кг
* Организација на аранжманот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
* Патничко здравствено осигурување
* Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.