Локација: во местото Леуново.
Сместување: Собите се опремени со интернет, макс ТВ, фен, LCD, кралкси кревет, клима, мини бар, сеф, поебна бања. 
Услуга: Ноќевање со појадок
Содржини: ресторан, свадбена сала, деловен центар, внатрешен и надворешен базен, бар, масажи, спа центар, активности за рекреација.Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).


Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

Во цената е вклучено:
- Сместување со појадок
- Туристички данок, осигурување, ДДВ
- Затворен базен, џакузи, сауни, парни бањи, фитнес центар, приватна базен
- Фудбалска табла / пинг-понг / билијард
- Игротека
- Паркинг, безжичен интернет, MaxTV


Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.