Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина
Содржини: 28 соби, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, ...), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за кошарка, одбојка,ракомет и фудбал, мини маркет, менувачница...
Економик соби: 17м2 за макс. 2 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Стандардни соби: 22-24м2 за макс. 3 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Комфорт соби: 27-32,5м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Фамилијарни соби: 42м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина
Пријателски соби: 41м2 за макс. 5 лица, кабловска ТВ, телефон, тоалет со туш кабина


РЕДОВНИ ЦЕНИ ЗА ЗИМА 2020/2021

    

Цената вклучува:
- Цените се дадени по соба, за минимум 4 или 5 ноќевања.
- Сместување на база ноќевање со појадок 

- Хотелско осигурување 
- Јавен паркинг (доколку има места, вкупно за 70 возила)
- Анимација за деца во попладневните часови  
- Wi-Fi (безжичен интернет) во лоби 
- Ски остава 

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):                
- Tакса за престој која за возрасни изнесува 1€ по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. Изнесува 0,5€ по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

Можност за користење на услуги со доплата:
- Ски бус до центарот на Копаоник
- Ски карта за терените на Хотел Јуниор, ски опрема и ски инструктор
- WI-Fi (безжичен интернет) во соби

Попусти и доплати:                                                
- 1 Дете од 0-6 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО, 2 дете 0-6г 10€ по ден / ноќевање со појадок
- Дете од 7-14 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – 10€ по ден / ноќевање со појадок


Услови за отказ на резервација:
- Отказ на резервација се прави со уредно пополнет записник за отказ на аранжманот и причините за истиот.
- Пенали за отказ на резервација се плаќаат во зависоност од датумот на откажување на резервацијата и периодот пред почнување на истата според следните услови:
- 5% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период до 45 дена пред почетокот на аранжманот.
- 10% од целосниот износ ќе бидат наплатени 
за отказ во период помеѓу 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
- 20% од целосниот износ ќе бидат наплатени 
за отказ во период помеѓу 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.
- 40% од целосниот износ ќе бидат наплатени 
за отказ во период помеѓу 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 80% од целосниот износ ќе бидат наплатени 
за отказ во период помеѓу 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
- 90% од целосниот износ ќе бидат наплатени 
за отказ во период помеѓу 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од целосниот износ ќе бидат наплатени 
за отка во период помеѓу 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
* Хотелот ќе наплати 100% од износот на резервацијата и во случај доколку патниците порано го напуштат од датумот на check out.

 

GALLERY